Sedieť na barových stoličkách už nemusíte len vo vašom obľúbenom bare. Sedieť na nich môžete aj u vás doma. Barové pulty sú stále populárnejšie v moderných domoch, alebo bytoch. A k nim sa nepochybne hodaj aj kvalitné barové stoličky. Urobte si pohodlie, pretože ponúkame aj rôzne farebné kombinácie.

Barové stoličky do kuchyne

Čo je dnes súčasťou mnohých moderných kuchýň? Predovšetkým barové pulty, ku ktorým sa dokonale hodia barové stoličky. A práve štýlová barová stolička je možnosťou, ako byť v kontakte s vašimi hosťami a rodinou, a zároveň pripravovať jedlo. Navyše sú barové stoličky do kuchyne rozhodne aj štýlovým doplnkom, ktorý sa do tejto miestnosti perfektne hodí. Stačí si z našej ponuky vybrať vždy tú pravú. Čím ale rozhodne nič nepokazíte, to je napríklad kovová barová stolička. Najpredávanejšie stoličky sú v dvoch kombináciách, a to buď čierne barové stoličky alebo biele barové stoličky.

Zvoľte najobľúbenejšie farby

So štýlom ale súvisí aj farba. Ak dnes niečo jasne vedie, je to určite tradičná barová stolička biela. Staviť ale možno aj na odvážnejšiu kombináciu, ktorú ponúkne barová stolička zelená. A celkový efekt vašej kuchyne tak bude dokonalý. Obe varianty kúpite aj u nás, a to aj ak hľadáte lacné barové stoličky, ktorá však nijako nezaostávajú v kvalite.

Akou farbou nič nepokazíte?

Majte na pamäti, že barová stolička do kuchyne by mala s celým nádychom aj dobre korešpondovať. Nie vždy je to ale nutné. Symbolom elegancie môže byť aj barová stolička čierna, ktorá sa hodí doslova do všetkých typov a farebných variantov kuchýň. Práve taká stolička barová rozhodne má svoje miesto v moderných bytoch. V tradičných kuchyniach zase skvele ladí barová stolička kožená, ktorá kladie dôraz na prírodné materiály. Ako a podľa čoho vybrať tie pravé? Rozhoduje hneď trojica kľúčových vecí, ktorými sú tieto:

  • Prevedenie
  • Vzhľad a farba
  • Materiál
     

Barové stoličky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov

Ak sa pozrieme na možnosti materiálov, je výber naozaj celkom rozmanitý a rozhodne zaujímavý. Pokiaľ ide o klasiku, nie je problém zaobstarať si barové stoličky z dreva. Tento prírodný materiál zaujme svojím vzhľadom, ale aj kvalitou, alebo odolnosťou. Hitom sa ale stávajú aj modernejšie riešenia. Najčastejšie potom v prevedeniach, ktoré kombinujú kov a tiež plast. Dokonalá voľba hlavne do moderných interiérov. Práve sem sa dané kombinácie materiálov dostávajú stále viac a tak ich ľudia hľadajú aj vo chvíli, keď do svojho interiéru kupujú takzvané barovky.

Stolička zaujme na prvý pohľad

Zvyčajne platí, že drevené prevedenie je jednoduchšie. Keď ale zvolíte kombináciu plastu, môže to znamenať fakt, že barová stolička zaujme na prvý pohľad. V moderných interiéroch sú veľkým hitom pestré farby. Dané sedenia tak môže byť vo farbách, ako je napríklad žltá, červená, modrá, rovnako ako  zelená. Kto miluje pestré farby a má skôr nadčasovo ladený interiér, ten s týmto riešením vedľa zaručene nešliapne.

Aj štýlová prevedenie

Je to práve plastová varianta, ktorá dokáže byť spojená aj so štýlovým prevedením. Opäť platí, že drevená barová stolička vyzerá štandardne, ako zväčšenina  bežnej stoličky. Pokiaľ ale hovoríme o riešení z plastu, nie sú ničím neobvyklým rôzne netradičné a zaujímavé tvary. Tie sa nepodpisujú iba na celkovo unikátnom vzhľade stoličky. Môžu prispievať napríklad k celkovej pohodlnosti, pretože je časť pre sedenie vyrábaná ako s ohľadom na dizajn, tak na to, aby zabezpečila maximálnu pohodlnosť sedenia.


Hore