Ak vás nebaví pádlovať a radšej by ste využívali sofistikovanejšie možnosť plavby na vašom člne, kúpte si lodný motor. V našej ponuke nájdete kvalitné certifikované lodné elektromotory Maxima. Motory na čln ponúkame podľa rôznych typov výkonu, takže si môžete vybrať motor, ktorý bude najviac vyhovovať vašim potrebám. Lodné motory sú vhodné na všetky nafukovacie člny, kde je možné lodný motor uchytiť a je certifikovaný pre pridanie motora na plavidlo.

Pohybovať sa na gumovom člne po vodnej hladine nemusíte nutne iba pomocou pádiel. Oveľa pohodlnejším variantom je lodný motor, ktorý možno dnes umiestniť aj na mnohé nafukovacie člny, ktoré vám v našej ponuke tiež ponúkame. Jednou z tých hlavných výhod, ktoré vám môžeme ponúknuť je aj tá, že nami ponúkané lodné motory sú ideálne nielen do sladkej, ale i do slanej vody, a tak ich je možné využiť aj v prímorských oblastiach.

Šetrné k životnému prostrediu

Ďalší z veľkých výhod, ktoré tieto naše motory ponúkajú, je aj šetrnosť k životnému prostrediu, a tiež možnosť využívať ich bez špeciálnych povolení. Aj preto je motor na čln aktuálne veľmi žiadaným tovarom, a to na rozdiel od motorov spaľovacích. Veľmi jednoducho tak možno vytvoriť motorový čln. To všetko navyše s istotou nízkej ceny, ktorá je u nás u všetkých dostupných modelov samozrejmosťou

Veľmi dobré vlastnosti sú základ

Charakteristika našich motorov je teda jasná, keďže ide o elektromotory, poháňané trakčnými batériami. V tomto smere dokáže vybraný elektrický lodný motor ponúknuť predovšetkým nízku spotrebu energie, ale tiež veľký výkon, a to v súvislosti s konkrétnym vybraným typom. Samotné využívané trakčné batérie možno potom využívať vo väčšom množstve, a tak v prípade potreby vymeniť za čerstvý kus, a vyčerpaný kus opäť doplniť z bežnej nabíjačky.

Výber vhodného motoru na čln

Delenie motorov do rôznych kategórií je klasický postup, ako si vybrať vhodný elektromotor. Delenie lodných motorov je podľa:

  • Výkonu
  • Výtlaku lode
  • Vstupného výkonu
     

V našej ponuke nájdete lodné elektromotory s výkonom od 280 W do 620 W, s maximálnym výtlakom lode od 800 kg do 1800 kg. Všetky lodné motory sú certifikované podľa potrebných smerníc a noriem. Lodné motory spĺňajú bezpečnostné prvky pre styk s vodným prostredím a sú ideálne pre nafukovacie člny Intex aj iné značky.

 

Vlastnosti lodných motorov

Najdôležitejším aspektom v našej ponuke je cenová výhodnosť lodného motora spolu s vlastnosťami, ktoré ponúka. Nami ponúkané lodné elektromotory disponujú viacerými prevodovými stupňami vpred i vzad a sú odolné voči slanej vode. Ukazovateľ stavu batérie bude Vašim pomocníkom na dlhých cestách po vodnej hladine. Teleskopická rukoväť umožňuje nárast dĺžky ovládacej tyče ľubovoľne tak, aby ste stále dosiahli na ovládanie lode. Lodné elektromotory sú jednoducho ovládateľné a k ich riadeniu nie je potrebné žiadne povolenie.

Lodné motory z našej ponuky sú ekologicky nezávadné, bez vypúšťania akýchkoľvek splodín do ovzdušia alebo vody. Dvojlisté vrtule sú navrhnuté tak, aby do nich neboli namotávané vodné rastliny, vodné nečistoty a ďalšie nástrahy vodného sveta.

Zdroj energie – trakčná batéria

Vhodným zdrojom energie sú trakčné batérie, ktoré môžete nájsť v našej ponuke. Lodný motor je pripojený k tračknej batérii dvoma káblami a je ukrytý v gumovom vaku v člne. Batéria je chránená od kontaktu s vodou. Výdrž batérie je úmerná výkonu lodného motora. Pre lepšiu a jednoduchšiu prevádzku je lepšie využívať viac trakčných baterií. Pokiaľ bude v zimnom obdoní nafukovací čln zazimovaný, treba zazimovať aj lodný motor. Jednoduchými krokmi sa tento lodný motor skladá a môže byť uskladnený takmer kdekoľvek, kde teplota nepresiahne mínusové teploty.

 


Hore