Hľadáte na svoju záhradu kvalitný nadzemný bazén a čakáte na niektorý výpredaj? V našej ponuke nájdete široký výber nadzemných bazénov skvelých značiek - Intex a Bestway, ktoré ponúkame za najlepšie ceny na trhu. Vďaka rýchlej montáži, ktorú zvládnete sami bez odbornej pomoci maximálne za pár desiatok minút, a tiež vďaka ich veľmi ľahkej údržbe a demontáži na zimu patria naše nafukovacie nadzemné bazény medzi najobľúbenejšie typ bazénov.

Hľadáte na svoju záhradu kvalitný nadzemný bazén a čakáte na niektorý výpredaj? V našej ponuke nájdete široký výber nadzemných bazénov skvelých značiek - Intex a Bestway, ktoré ponúkame za najlepšie ceny na trhu. Vďaka rýchlej montáži, ktorú zvládnete sami bez odbornej pomoci maximálne za pár desiatok minút, a tiež vďaka ich veľmi ľahkej údržbe a demontáži na zimu patria naše nafukovacie nadzemné bazény medzi najobľúbenejšie typ bazénov.

Celý text
Zoradiť podľa
104 produktov

Z hľadiska cenovej dostupnosti, ale aj maximálne jednoduchého umiestnenia alebo montáže sú jednotkou na trhu nadzemné bazény Intex. Tie samozrejme potešia aj náročného zákazníka, a to vzhľadom na svoju kvalitu, ktorú ponúknu práve tieto bazény, v našej ponuke hojne dostupné. Nadzemná varianta je dnes tou najvyužívanejšou. Navyše nadzemné bazény dnes existujú v celom rade variantov, z ktorých si môžete vybrať aj vy a nemusíte čakať, až bude na jeseň výpredaj.

 

Prečo zvoliť nadzemný bazén?

 

Niekoľko predností, ako je cena alebo kvalita sme už zmienili. Ďalším pozitívom, ktoré so sebou bazén nadzemný nesie je napríklad ten, že nie je problémom zvoliť i rôzne veľkosti, alebo rôzne materiálové prevedenie. Ako sú napríklad laminátové, plastové alebo nafukovacie bazény. To všetko s možnosťou, kedy sa môžu nadzemné záhradné bazény aj na menšie záhrady, kam perfektne padnú a poslúžia nielen vám, ale aj vašim deťom. Počas leta si bazén zamiluje celá vaša rodina.

 

Údržba vody je jednoduchá

Čo by malo byť súčasťou samotného prevádzky, to je čistenie vody? Perfektnou voľbou môže byť nafukovací bazén s kartušovou alebo pieskovou filtráciou, vďaka ktorému získate hotový set, kedy sa ďalej netreba o nič starať. A hoci bazény vonkajšie môžu trpieť tým, že do nich napadajú nečistoty, stačí si zaobstarať zakrývacie plachtu, a voda zostane po celú sezónu perfektne čistá a dokonalá, bez nutnosti zložitejších zásahov.

 

Ako správne vybrať nadzemný bazén?

Ak zvažujete obstaranie bazénu na záhradu a nechcete investovať veľké peniaze do výstavby klasického bazéna, rozhodne si kúpte nadzemný bazén. Existuje mnoho rôznych variantov týchto bazénov, takže si určite vyberiete ten pravý typ, ktorý bude presne vyhovovať vašim potrebám, požiadavkám aj rozpočtu. Ak tápate s výberom, tu nájdete niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia výber toho správneho nadzemného bazénu:
 

  • Zistite, koľko voľného miesta máte na záhrade, aby ste vedeli, aký veľký bazén sa vám na záhradu vojde. Počítajte s tým, že okolo bazéna budete potrebovať dostatok miesta a hlavne, že potrebujete mať na pozemku dostatočne veľký priestor s rovinou tak, aby mohol byť bazén správne postavený.
  • Ak kupujete bazén pre deti, zvážte ich vek a plavecké schopnosti. Ak sú ešte veľmi malé, radšej zakúpte nadzemný bazén s výškou bazénovej steny, ktorá je menšia ako 1 meter. Ak však sú vaše deti už zdatní plavci, rozhodne vyberajte skôr bazény, ktoré sú vyššie.
  • Rozmyslite sa, či chcete bazén cez zimu uschovať, alebo či chcete nadzemný bazén, ktorý možno cez zimu nechať stáť na záhrade. Zazimovať na záhrade možno bazény s kovovou konštrukciou, uschovať treba samonosné bazény s nafukovacím lemom aj bazény s kovovým rámom.

  •  

Aké typy nadzemných bazénov existujú?

Nadzemné bazény majú rozdielne typy konštrukcie, podľa ktorých je možné rozdeliť na nafukovacie bazény, respektíve samonosné bazény s nafukovacím lemom, bazény s konštrukciou a bazény s pevnou stenou.

Bazény s nafukovacím lemom patria medzi najobľúbenejšie nadzemné bazény, pretože majú veľmi jednoduchú montáž. Stačí len nafúknuť horný prstenec a bazén napustiť vodou. Bazén sa vďaka vode potom sám postaví a vy tak nemusíte mať žiadne starosti so stavbou a montážou rámu. Tieto bazény bývajú spravidla pripravené na napustenie počas desiatich až tridsiatich minút. Rovnako rýchla je aj ich demontáž. Jednoducho stačí vypustiť vodu, vyfúknuť lem a bazén je možné zložiť a upratať.


Nadzemné bazény s konštrukciou majú okrem bazénovej fólie tiež kovovú nerezovú konštrukciu, vďaka ktorej sú tieto bazény veľmi odolné a vhodné pre rodiny s deťmi, ktoré môžu vo vode vyvádzať bez strachu z toho, že by nejako nadzemný bazén poškodili. Ich stavba tiež nie je nijako náročná. Stačí postaviť konštrukciu, pripevniť bazénovú fóliu a bazén napustiť. Bazény s konštrukciou sa navyše spravidla ponúkajú aj vo väčších rozmeroch ako nafukovacie bazény a tiež môžete kúpiť nielen kruhové bazény ale aj oválne a obdĺžnikové nadzemné bazény.

Bazény s pevnou stenou buď majú kovovú konštrukciu a strany bazéna zakryté plastovými lamelami, alebo majú pevnú kovovú stenu. Takéto bazény je možné čiastočne zapustiť do zeme a nechať stáť na záhrade po celý rok.

 


Hore