V dnešnej dobe je už súčasťou mnohých záhrad aj bazén, ktorý vôbec nie je nedostupnou komoditou, ako tomu bolo predtým. Tým najlepším možným variantom z hľadiska ceny a dostupnosti sú samozrejme nadzemné bazény. Dnes už nevyžadujú odbornú montáž a záhradný bazén si užije celá rodina. Jedná sa o jeden z najdostupnejších variantov na našom trhu, tak prečo ho nemať?

V dnešnej dobe je už súčasťou mnohých záhrad aj bazén, ktorý vôbec nie je nedostupnou komoditou, ako tomu bolo predtým. Tým najlepším možným variantom z hľadiska ceny a dostupnosti sú samozrejme nadzemné bazény. Dnes už nevyžadujú odbornú montáž a záhradný bazén si užije celá rodina. Jedná sa o jeden z najdostupnejších variantov na našom trhu, tak prečo ho nemať?

Celý text
Zoradiť podľa
107 produktov

Uvažujete o kúpe bazéna?

V súčasnej dobe máme na výber nespočetné množstvo variantov. Najlepšou možnosťou, čo sa týka ceny a inštalácie, sú nadzemné bazény. Či už máte veľkú záhradu alebo malý dvorček, u nás si vyberiete bazén podľa svojich predstáv. Vlastný bazén môžete využívať počas sezóny kedykoľvek chcete. Rovnako môže slúžiť pre aktívne trávenie voľného času vašich detí, vďaka čomu sa môže celá rodina udržiavať v kondícii. A ak chcete domáci bazén doplniť o ešte väčšiu porciu zábavy a športového vyžitia, prečítajte si naše tipy na to, ako vybrať vhodný bazén.

Bazén, ktorý je ideálny aj do malého priestoru

Pokiaľ vaša záhrada neoplýva zvlášť veľkým priestorom, nemusí to byť rozhodne problémom. Súčasné záhradné bazény s kruhovým priemerom pohodlne umiestnite aj na záhradu s veľkosťou niekoľkých metrov štvorcových. Takýto bazén poskytne osvieženie a zábavu nielen vám, ale samozrejme, hlavne vašim deťom. Ideálnou voľbou, ak kupujete vonkajšie bazény, je staviť na zastrešenie, poprípade aj filtráciu. Bez toho sa dnes vonkajší bazén zaobíde málokde.

Ako vybrať správny bazén?

Pred kúpou bazéna je dôležité ujasniť si, koľko ľudí a ako často ho bude využívať? Podľa toho vyberajte jeho veľkosť a následne tiež filtráciu, ktorá udržuje bazén v perfektnom stave počas celej sezóny. Ak máte k dispozícii menšie priestory, odporúčame nafukovacie nadzemné bazény, ktorými môžete jednoducho manipulovať. Tie najmenšie nepotrebujú žiadnu filtráciu, no tie väčšie vyžadujú buď kartušovú filtráciu alebo pieskovú filtráciu.

Ak máte k dispozícii viac priestoru, využite ho na umiestnenie okrúhleho alebo obdĺžnikového nadzemného bazéna s extra pevnou antikoróznou konštrukciou. Tento typ bazéna u nás zakúpite vo výhodnom balení s filtráciou aj schodíkmi v akcii. Pokiaľ ho budete pravidelne udržiavať, vydrží vám dlhé roky. Bazén je dlhodobá investícia a k jeho kúpe by ste tak mali pristupovať. Dôkladne si priestor pre bazén premerajte a myslite dopredu - menší bazénik môže byť pre deti vhodný teraz, ale až vyrastú, nebude stačiť nikomu. Ideálna hĺbka pre plávanie a prípadné skákanie do vody je 1,5 metra, ale už pri hĺbke 1,2 metra si zaplávate pohodlne a voda sa navyše rýchlejšie prehreje.

Kam bazén umiestniť?

  • Pre umiestnenie bazéna by ste mali voliť priestor, kam svieti počas dňa slnko najviac. Ušetríte tak za ohrev vody a sami si budete môcť užívať v bazéne aj na lehátku slniečko a opaľovanie.
  • V blízkosti by tiež malo byť tienisté miesto, aby ste sa v prípade veľkých letných horúčav vyhli úpalu.
  • Pri umiestňovaní bazéna myslite aj na priestor pre prvky, ktoré vám poskytnú pri bazéne dostatok súkromia, ako napríklad živý plot a pod.

Ktoré doplnky zvoliť?

Samotná prevádzka bazéna sa bežne nezaobíde bez filtrácie, krycej plachty, bazénovej chémie, prípadne ďalšieho príslušenstva. Ak pre bazén nemáte dostatočne preslnené priestranstvo, problém ľahko vyriešite solárnym ohrevom či solárnou plachtou.

Bazénová filtrácia udrží vodu čistú

Samozrejme, nie vždy musíte kupovať všetky dané doplnky zvlášť. Bazén s filtráciou je variantom, ako kúpiť všetko v jednom balení. Budete tak mať istotu, že voda v bazéne bude vždy čistá a dané vonkajšie bazény akéhokoľvek typu budú vždy perfektne slúžiť počas celej sezóny. Pokiaľ si nie ste istí, ktorý bazén je vhodný na vašu záhradu, obráťte sa na našich špecialistov, ktorí vám radi s výberom pomôžu. Môžete u nás tiež vyberať špeciálne bazény v akcii, ktorých máme dostatok a snažíme sa sortiment produktov stále inovovať a vylepšovať podľa vašich požiadaviek.


Hore