Kvalitné pieskové filtrácie Intex sú zárukou krištáľovo čistej vody vo vašom bazéne. Ponúkajú ideálne riešenie pre filtrovanie bazénovej vody vo všetkých väčších nadzemných bazénoch. Výhodou pieskovej filtrácie je jej takmer bezúdržbová prevádzka a vysoká účinnosť filtrovania vody. Vyberte si z našej ponuky pieskových filtrácií a užite si leto v čistom bazéne bez starostí.  Na Hawaj.sk vždy za tie najlepšie ceny.

Kvalitné pieskové filtrácie Intex sú zárukou krištáľovo čistej vody vo vašom bazéne. Ponúkajú ideálne riešenie pre filtrovanie bazénovej vody vo všetkých väčších nadzemných bazénoch. Výhodou pieskovej filtrácie je jej takmer bezúdržbová prevádzka a vysoká účinnosť filtrovania vody. Vyberte si z našej ponuky pieskových filtrácií a užite si leto v čistom bazéne bez starostí.  Na Hawaj.sk vždy za tie najlepšie ceny.

Celý text
Zoradiť podľa
11 produktov

 

Bez kvalitnej starostlivosti o vodu sa dnes prevádzka žiadneho bazéna rozhodne nezaobíde. Ak je niečo, čo je nevyhnutne potrebné, potom je to celkom určite piesková filtrácia. Tá plne nahradzuje zastaralejšie kartušové varianty, a navyše ponúka oveľa lepšie vlastnosti čo sa týky samotné čistenie vody. S tým všetkým potom súvisí tiež ďalšia dôležitá vec, a to aby mala bazénová filtrácia dostatočný výkon, vďaka ktorému čerpadlo zvládne prefiltrovať všetku vodu v danom bazéne.

Odstráni všetky drobné nečistoty

K čomu je ale filtrácia bazéna priamo nutná? Predovšetkým na to, aby z vody odstránila všetky drobné nečistoty. Tie sa do neho môžu dostať zo vzduchu, ale rovnako tak aj z nášho tela, napríklad vo forme kože. Tá najkvalitnejšia filtrácia k bazénu by potom mala dokonale odstrániť aj bežným okom neviditeľné čiastočky. A to piesková varianta skutočne vie docieliť. Stačí si len vybrať správny model, ktorý sedí k vášmu záhradnému bazénu vyrobeného napríklad z laminátu alebo plastu.

Prevádzka filtrácie je nenáročná

Čo s danou filtráciou a danou prevádzkou tiež súvisí, to je aj nenáročná údržba. V tomto smere sa filtrácia bazénov nijako zvlášť neudržiava. Aj pri pravidelnom používaní, a to zhruba 1 - 2x denne stačí, ak piesková filtrácia k bazénu prepiera piesok raz týždenne. To všetko pomocou automatického režimu. Výmena piesku, ktorú filtráca do bazéna vyžaduje, potom stačí v dvojročných intervaloch.

Ako výkonná piesková filtrácia je vhodná pre môj bazén?

Výber vhodnej pieskovej filtrácie sa riadi predovšetkým veľkosťou vášho bazéna, respektíve objemom vody v bazéne. Logicky čím väčší bazén máte, tým výkonnejšiu pieskovú filtráciu potrebujete, aby dokázala zvládnuť prefiltrovať potrebné množstvo vody. Samozrejme môžete použiť výkonnejšiu pieskovú filtráciu tiež na menšie bazény, tým nič nepokazíte a bude vám aj stačiť kratší čas na filtrovanie, keďže takáto výkonná piesková filtrácia dokáže vodu v malom bazéne prefiltrovať naozaj rýchlo. Opačne to ale nefunguje, respektíve by bolo potrebné, aby piesková filtrácia s výkonom menším ako doporučeným k danému bazénu, bola spustená oveľa dlhšie, čo má vplyv ako na spotrebu energie, tak na komfort kúpania, pretože filtrácia by nemala byť spustená vo chvíľach, kedy sa kúpete v bazéne.
 

Aký výkon je teda potrebné? To záleží na konkrétnom výrobcovi. Napríklad pieskové filtrácie Intex, ktoré nájdete v našej ponuke sú dostupné v 3 rôznych výkonoch:

 

  • Pre menšie bazény do objemu vody 20 m3 vody sa hodí piesková filtrácia do bazéna s výkonom 4 m3 za hodinu
  • Pre stredne veľké bazény s objemom vody od 20 do 35 m3 vody je vhodná filtrácia s výkonom 6 m3 za hodinu
  • Pre veľké bazény do objemu 62 m3 sa odporúča Intex piesková filtrácia 8 m3 / h.
  •  

Piesková filtrácia so solinátorom pre maximálnu čistotu a hygienu

Okrem klasickej pieskovej filtrácie existujú aj špeciálne filtrácie, ktoré v sebe kombinujú pieskovú filtráciu a solinátor. Takéto zariadenie nielenže vodu filtruje, ale tiež ju ošetruje pomocou slanej vody. Solinátor, alebo tiež chlorinátor, je zariadenie, ktoré ničia vo vode baktérie, riasy a ďalšie nevhodné prvky vo vode pomocou soli. Zároveň obmedzí používanie bazénovej chémie až o 70%. Piesková filtrácia so solinátorom je vhodným riešením pre filtrovanie a čistenie vody ako pre alergikov, tak ak máte malé deti.


Hore