Ak túžite po teplejšej vode vo vašom bazéne, tak nie je jednoduchšie riešenie ako si zaobstarať solárny ohrev vody. Ten ľahko napojíte k vášmu nadzemnému bazénu a bazénovej filtrácii a o všetko ostatné sa postará slnko. Solárny ohrev vody nevyžaduje ďalšie dodatočné náklady spojené s prevádzkou, jedná sa teda o ekonomicky i ekologicky veľmi výhodný nástroj pre ohrev bazénovej vody.

Ak túžite po teplejšej vode vo vašom bazéne, tak nie je jednoduchšie riešenie ako si zaobstarať solárny ohrev vody. Ten ľahko napojíte k vášmu nadzemnému bazénu a bazénovej filtrácii a o všetko ostatné sa postará slnko. Solárny ohrev vody nevyžaduje ďalšie dodatočné náklady spojené s prevádzkou, jedná sa teda o ekonomicky i ekologicky veľmi výhodný nástroj pre ohrev bazénovej vody.

Celý text

Mať za všetkých okolností teplú vodu v plastovom bazéne je rozhodne dôležité. Oceníte ju ako na začiatku, tak samozrejme aj na konci sezóny. Toho všetkého ale dosiahnete len tak, že zvolíte solárny ohrev bazéna. Vďaka nemu totiž skutočne nebude problém udržiavať teplotu vody na hodnote, ktorá je ideálna pre kúpanie pre každého člena vašej rodiny.

 

Nepotrebujete žiadnu dodatočnú energiu

Čím je práve ohrev vody v laminátovom bazéne pracujúci na solárnom princípe typický, to je vlastnosť, že využíva len slnečnú energiu. Tá je dostupná takmer kdekoľvek a samozrejme je úplne zadarmo. A tak daný ohrev stačí napojiť na bežnú filtráciu a už si užívať to, že vám vodu dokonale ohreje, a to pomocou slnečných lúčov. Skvelá voľba, ako neplatiť ani korunu navyše.

 

Vyberte si z niekoľkých typov

Samozrejmosťou našej ponuky je aj bohatý výber typov a možností, z ktorých je možné vybrať presne ten správny ohrev nafukovacích bazénov. Dôležitým smerom výberu by mal byť predovšetkým objem vášho záhradného bazéna, a to preto, aby zakúpený solárny ohrev vody v bazéne skutočne dokázal ohriať aj väčšie množstvo vody, a dopriať vám tak dokonalé možnosti zábavy nielen v horúcich, ale aj v tých chladnejších dňoch, kedy môže voda byť teplejšie, než okolitý vzduch, a tak vašim vodným radovánkam nebude nič brániť.

 

Viac solárnych ohrevov pre vyšší výkon

 

Ak chcete zvýšiť výkon a rýchlosť ohrevu bazénovej vody, alebo je váš bazén jednoducho veľmi veľký, neexistuje jednoduchšia možnosť než zapojiť viac solárnych ohrevov do série. Vďaka tomu docielite oveľa vyššej výhrevnosti a účinnosti. Koľko ohrevov zapojíte do série je len na vašom uvážení. Pre lepšiu predstavu, koľko ohrevov zapojiť je vhodné zistiť objem vody vo vašom nadzemnom bazéne a tiež výkon solárneho ohrevu - jeho prietok vody za hodinu.

Pri zapájaní viac článkov do seba je nutné však brať do úvahy fakt, že solárny ohrev zmenšuje výkon filtrácie. Preto sa neodporúča zapájať väčšie množstvo článkov k filtráciám so slabým výkonom. Pre najslabšiu kartušovú filtráciu je vhodné zapojiť maximálne dva solárne ohrevy. Ak teda vlastníte napríklad kartušovú filtráciu výkonom okolo 1,2 m3 / h a chcete zapojiť 3 a viac ohrevov, radšej si zakúpte k solárnym ohrevom bazénu tiež výkonnejšie filtráciu.

 

Ako vyberať bazénový solárny ohrev

Základným faktorom pre výber správneho solárneho ohrevu pre váš nadzemný bazén je objem vody, ktorý chcete ohrievať. Čím väčší bazén máte, tým výkonnejší solárny ohrev by ste mali zvoliť. Prípadne je tiež možné zapojiť viac článkov do seba, čím výkon ohrevu znásobíte. Toto riešenie je vhodné predovšetkým pre veľké nadzemné bazény ako sú obdĺžnikové bazény Ultra Frame.

 

Ako pripojiť solárny ohrev vody k bazénu?

Pre správne fungovanie solárnych ohrevov je potrebné mať bazén s filtráciou s dostatočným výkonom. Samotný solárny ohrev sa napojí pomocou hadíc medzi bazén a filtračné čerpadlo. Pretekaním vody skrz solárny ohrev, ktorý pomocou slnečného žiarenia a čiernej farbe v sebe kumuluje teplo, sa voda v bazéne začne ohrievať. Pri vhodných podmienkach - teda dostatočnom slnečnom svite vám solárny ohrev môže zabezpečiť ohriatie vody o 3 až 5 stupňov Celzia.

 


Hore