Nechcete, aby vám mačka zničila váš nábytok a zároveň, aby nemala príliš dlhé pazúriky? Preto každá mačka k svojmu životu nutne potrebuje škrabadlo. O čo ide? Ide o nevyhnutnú súčasť chovateľských potrieb, ak je vo vašom dome alebo byte práve mačka. U nás zoženiete škrabadlá lacno, v dobrej kvalite za perfektnú cenu. Vaša mačka si to zamiluje.

Každá mačka samozrejme má svoje potreby, medzi ktoré patrí aj nevyhnutné škrabanie. Ak nemáte záujem na tom, aby bol nábytok vo vašom byte kompletne zničený, sú správnou cestou škrabadlá pre mačky. Vďaka nim mačku naučíme škriabať len na vymedzenom mieste, teda len na danom škrabadle. Bude tak spokojná nielen ona, ale samozrejme budeme plne spokojní aj my. Vyhovieme tak jej prirodzeným pudom a zároveň budeme mať istotou spokojného spolužitia nás oboch.

Nielen pre brúsenie pazúrikov

Škrabadlá pre mačky sú samozrejme primárne určené na brúsenie ich pazúrikov, čo je v živote každej mačky pravidelný a stále opakovaný proces. To ale nie je ten jediný dôvod, prečo škrabadlo, z kategórie chovateľských potrieb, zaobstarať. Môže sa totiž stať aj miestom, kde mačka zanecháva svoje pachové stopy a vymedzuje si tak svoje teritórium. Presne si teda vyznačí miesto, ktoré patrí len jej. A keďže ide práve o škrabadlo, je jasné, že ju budete v tomto smere plne rešpektovať.

Široký výber možností

Vybrať si to správne škrabadlo rozhodne nie je zložité. Ponúkame vám široké možnosti výberu, od drobných zhŕňačov, až po také mačacie škrabadlá, ktorá poskytnú vašej mačke možnosť odpočinku, alebo pre ňu vytvorí dokonalé útočisko. A to všetko s istotou nielen nízkych cien, ale tiež dobrej skladovej dostupnosti.

Škrabadlá pre mačky by mali ponúknuť trojicu hlavných vlastností

Ak vyberáte škrabadlá pre mačky, je potrebné zamerať sa na ich vlastnosti. Teda na to, čo by mali primárne vedieť a čo by mali ponúknuť. Určite je nutné to, aby škrabadlá pre mačky ponúkli hneď trojicu dôležitých vecí, ktorými sú tieto konkrétne:

  • Miesto, kam sa mačka schová
  • Miesto, kde bude lenošiť
  • Miesto, kde si bude škrabať

 

Správny výber by mal byť spojený aj s tým, koľko mačiek chcete v domácnosti mať. Ak viac ako jednu, prispôsobte tomu výber zhŕňačov z našich chovateľských potrieb. A to tým spôsobom, aby každá mačka mala dostatok priestoru pre seba samotnú. Teda aby mohla odpočívať na vyvýšenej ploche, alebo sa mohla schovať do improvizovaného domčeka, ktorých môže byť súčasťou tých najväčších zhŕňačov hneď niekoľko.

Existujú rôzne prevedenia aj veľkosti

Na prvý pohľad môžu škrabadlá pre mačky vyzerať doslova ako prekážkové dráhy. Aj to je dôvod, prečo ich mačky vyhľadávajú a sú u nich tak obľúbené.  Ponúkame aj rôzne produkty v akcii. Vyberte také, ktoré sa bude páčiť vám, alebo také, ktoré sa svojimi rozmermi bez problémov vojde práve do priestoru, kam chcete škrabadlo umiestniť. Rovnako tak môžete vyberať aj lacnejšie škrabadlá pre mačky podľa toho, ako sú veľké. Dnes je na trhu celý rad možností, pokiaľ ide o ich veľkosti. Niektoré môžu byť nižšie, iné môžu byť doslova až k stropu. Aj tu zohľadnite počet mačiek vo vašej domácnosti, rovnako ako zohľadnite aj to, aké vysoké máte stropy, nech máte istotu, že sa vám domov škrabadlo vojde.

 


Hore