Solárna sprcha je perfektný doplnok pre každú záhradu. Jedná sa o rýchly spôsob, ako sa osviežiť. Záhradná solárna sprcha rozhodne nesmie chýbať pri žiadnom bazéne. Skvele totiž poslúži pre rýchle opláchnutie po kúpaní v bazéne alebo pre oplach nôh pred vstupom do bazéna. Solárna sprcha so zásobníkom ponúka ekologickú možnosť ohrevu vody, čím šetrí vaše náklady. Navyše teplotu vody si môžete sami regulovať. Užiťe si leto plnými dúškami a solárna sprcha na záhradu, je to pravé osvieženie do horúcich letných dní.

 

Aj vy sa môžete počas sparného letného dňa osviežiť, k čomu vám pomôže solárna sprcha. Práve solárne sprchy totiž fungujú na jednoduchom princípe, kedy dokážu ohriať vodu, aby pri sprchovaní nebola tak studená. Ako ale taká záhradná sprcha solárna vodu vlastne ohrieva? Veľmi jednoducho, a to slnečnými lúčmi, ktoré tak ohrievajú nádobu s vodou, alebo samotné rozvody vody. A tým sa teplo prenáša aj na vodu, ktorá následne tečie priamo na vás.

Vonkajšia záhradná sprcha je voľba, ktorá nemá žiadne prevádzkové náklady

Hoci môžete voliť aj bežnú sprchu ako takú, záhradná solárna sprcha so zásobníkom má tú výhodu, že nemá žiadne prevádzkové náklady, a jediné čo potrebuje, je len bežná voda. Vďaka tomu sa solárne sprchy vonkajšie stávajú variantom, ak sa chcete po náročnej práci opláchnuť, alebo len osviežiť, ak nemáte záhradný bazén.

Solární sprcha na záhradu príde vhod aj než pred tým, ako vleziete do bazéna

Veľmi dobrá je ale aj v prípade dodržiavania hygienických pravidiel, kedy sa pred kúpaním v nafukovacom bazéne, ale aj po ňom umyjete. Aj v tomto smere tak solárna sprcha príde maximálne vhod pre každého užívateľa bazénov všetkých veľkostí od 244cm do 549cm. Tak neváhajte a vyberte si z nášho sortimentu také záhradné sprchy, ktoré vám budú plne vyhovovať. Dnes by mala byť vonkajšia sprcha samozrejmosťou každej záhrady, a rozhodne neplatí, že by solárne sprchy záhradné boli nutne drahé.

Konštrukcia solárnej sprchy

Solárne sprchy sú navrhnuté ako vysoké zásobníky vody, ktoré sú ohrievané pomocou slnečných lúčov. V spodnej časti je možné pripojiť záhradnú hadicu s vodou. Pre príjemný pocit zo sprchovania, je solárna sprcha navrhnutá s reguláciou teplej a studenej vody. Sprchy sú navrhnuté v rôznych variantoch podľa zásobníkov vody a ich objemu. Zásobníky vody sú plastové, hliníkové alebo oceľové. Väčšina solárnych spŕch má separátny kohútik pre umytie nôh, napr. pred vstupom do bazéna. Vhodným doplnkom všetkých záhradných spŕch je vonkajšia podlaha, pre bezpečné sprchovanie a bezproblémové používanie záhradných spŕch.
K ľahšiemu rozhodovanie pri nákupe solárnej sprchy určite pomôže, ak si vyjasníme niektoré otázky, napr.

  • Ako vysokú sprchu potrebujem?
  • Na koľko litrov vody potrebujem zásobník?
  • Chcem solárnu sprchu s odnímateľnou alebo pevnou sprchovou hlavicou?

Všetky tieto otázky Vás navedú na produkty z našej ponuky, ktoré Vám spríjemnia horúce letné dni a ušetria náklady.


 

Montáž, ukotvenie a prevádzka solárnej sprchy

Hlavný diel solárnych spŕch je z robustnej konštrukcie, ukrýva vnútri zásobník vody s obehom studenej vody a v spodnej časti kotviacu plochu pre montáž do zeme. Montáž je vďaka prepracovanému systému veľmi jednoduchá, rýchla a výsledné spracovanie solárnej sprchy veľmi kvalitný. Dôležitým faktorom pre voľbu vhodného miesta je denný prídel slnečných lúčov tomuto miestu. Pre čo najlepší ohrev vody v solárnej sprche je vhodné miesto s celodenným dopadom slnečných lúčov. Týmto je zaručený celodenný ohrev vody a vyššia teplota vody v zásobníku. Obľúbenost solárnych spŕch je hlavne v ich modernom dizajne, jednoduchom prevedení, lacnej prevádzke a predovšetkým spoľahlivosti.

 


Hore